Pages Menu
Categories Menu
Oprogramowanie antywirusowe

Oprogramowanie antywirusowe

Dostępne dziś technologie dają nam coraz większe możliwości, z drugiej strony jednak są na tyle skomplikowane, że większość użytkowników nie rozumie w pełni ich działania, ani nie potrafi właściwie z nich korzystać. Często popełniane błędy podczas korzystania z nowoczesnych urządzeń elektronicznych to brak odpowiednich zabezpieczeń.

Niebezpieczeństwa w sieci można unikać na różne sposoby. Niestety jednak skuteczne unikanie złośliwego oprogramowania na własną rękę wymaga sporej wiedzy i doświadczenia. Jeśli nie mamy informatycznych zapędów, zdecydowanie wskazane jest zainstalowanie programu antywirusowego. Jest to istotne nie tylko przez wzgląd na właściwe działanie naszego komputera, ale również ze względu na ochronę zgromadzonych na dysku danych.

Nie musisz posiadać specjalnego pliku z zapisanymi hasłami, aby wpisywane przez Ciebie hasła zostały wykradzione. Komputer często sam zapamiętuje hasło i przetrzymuje je w stworzonych do tego celu plikach, tzw. cookies.

Stworzone przez hackera oprogramowanie jest w stanie odczytać pliki cookies i wydobyć z nich ważne informacje. Istnieją też programy, które zapamiętuję wprowadzane przez nas znaki na klawiaturze, a więc są w stanie odczytać również hasło.

Dobre oprogramowanie antywirusowe jest w stanie powstrzymać zdecydowaną większość hackerskich ataków. W konsekwencji nasze dane, w tym dane osobowe, są dużo lepiej chronione. Nie musimy nawet korzystać z drogich rozwiązań komercyjnych. Niektóre darmowe antywirusy radzą sobie doskonale.

www.zilola.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *